Montáž palubek

K tomu, aby vám palubky vydržely co nejdelší dobu, je třeba zvolit jejich správnou povrchovou úpravu. Obecně je známo, že dřevo je velice háklivé na nejrůznější poškození. Často se stává i terčem celé řady cizopasníků či houbových nebo plísňových pochodů. Palubky se mohou natírat. Je-li použita barva, dochází k překrytí přírodní vrstvy dřeva a tím pádem ke změně designu. Využijete-li pouze lak, potom je struktura dřeva zachována. Samozřejmostí jsou i speciální impregnační nátěry.

V dnešní době můžete již bez problémů upravené palubky zakoupit, nicméně pokud máte palubky nikterak neošetřené, rozhodně to nepodceňujte. Poradit se můžete případně i s osobou, která se v dané problematice vyzná, například s prodejcem. Nakupujte vždy kvalitní nátěrové a impregnační hmoty, jedině tak budete maximálně spokojeni.

Pokládka palubek

Samotná montáž palubek nepředstavuje nikterak náročnou činnost. Je zapotřebí se vždy řídit přesným návodem. Budete-li dodržovat pokyny, není se třeba obávat žádného problému. Na pokládku palubek se využívají speciální lepidla, která doporučujeme zakoupit přímo s palubkami. Pokud byste si však z jakéhokoliv důvodu na montáž netroufali, nic vám nebrání v tom, abyste si najali nějakého montéra, který vám garantuje kvalitně odvedenou prací. Je jich k dispozici celá řada. Kromě celoplošného lepení se využívají ještě šrouby. Dobám, kdy se palubky přibíjeli, již definitivně odzvonilo. S prací by se nemělo nikterak spěchat. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, doporučujeme, abyste se nejdříve podívali například někde na internetu, co tato práce obnáší, potom vás nemůže nic vyvést z míry.

Jak palubky skladovat?

Někdy se vám může stát, že nakoupíte dřevěné palubky, ale ihned se nepouštíte do práce. Z nejrůznějšího důvodu dochází k odložení montáže palubek. Potom je však potřeba, aby byly palubky vhodně skladovány. Především by měly být uskladněny na suchém místě. Mělo by být zabráněno jakémukoliv kontaktu s vodou. V neposlední řadě je třeba, aby nestály přímo na zemině, protože by mohly nasávat vlhkost. Musí být vždy podloženy.

Skladujete-li je delší dobu, je zapotřebí zabránit působení různých hub a plísní. Palubky je tedy potřeba ošetřit speciálními přípravky, které jsou běžně k zakoupení. Palubky zakryjte vhodnou plachtou, čímž bude docíleno i to, že nebudou poškozeny přímým slunečním zářením.

Palubky jak do moderního bytu, tak i do starší usedlosti!

Dřevěné palubky dnes nachází opravdu široké uplatnění. Ptáte se, kam se hodí? Nebudeme lhát, když vám řekneme, že prakticky kamkoliv. Vždyť posuďte sami. Na trhu je k dispozici obrovské množství palubek. Palubky venkovní nachází své uplatnění ve venkovních a exteriérových prostorech, jedná se například o terasy. Palubky fasádní jsou potom chloubou a ozdobou mnoha stěn a zdí. Podlahové palubky zkrášlí nejednu podlahu. Ať již jde o palubky borovicové, palubky smrkové nebo palubky modřínové, jedná se vždy o stavební prvky, které budou pasovat do mnoha nemovitostí. Pokud toužíte po moderním a útulném bytě s módními a stylovými dekoracemi, jsou palubky vhodné řešení. Bydlíte ve staré usedlosti na venkově či samotě? Tak i pro vás jsou palubky vhodné. Nejlevnější palubky představují řešení pro každého, poohlédněte se tedy po nich i vy, nebudete litovat!

Sdílejte článek Montáž palubek s přáteli